Osocze bogatopłytkowe

Wybierz zabieg

Szukasz odpowiedniego zabiegu?

Umów się na konsultację, dobierzemy zabieg idealny dla Twojej skóry!
+48 608 377 365

Osocze bogato płytkowe ( Platelet Rich Plasma – PRP) na początku swój prym wiodło w leczeniu trudno gojących się ran, w chirurgii szczękowo-twarzowej, ortopedii i medycynie sportowej. Obecnie zabieg z osoczem bogato płytkowym to jedna z najbardziej pożądanych metod rewitalizacji i odmładzania skóry w medycynie estetycznej. Jednocześnie jest to jedna z nielicznych metod medycyny estetycznej, której działanie i skuteczność poparte są badaniami naukowymi. Zabieg z wykorzystaniem osocza bogato płytkowego należy również do grona najbezpieczniejszych metod odmładzania. Osocze nie ma działań ubocznych, nie uczula, ponieważ pochodzi z zasobów własnego organizmu. Terapia osoczem bogato płytkowym należy do zabiegów autologicznych, czyli takich, w których preparat nie jest niczym obcym, ale jest pozyskiwany z organizmy pacjenta, w tym przypadku z krwi.

Co to jest osocze bogatopłytkowe?

Jak już wyżej wspomniałam osocze bogatopłytkowe pozyskuje się z krwi pacjenta. Składnikami krwi są:

  • płynne osocze (stanowi około 55% objętości),
  • leukocyty – białe krwinki krwi,
  • trombocyty – płytki krwi,
  • erytrocyty – krwinki czerwone (stanowią 44% objętości).

Samo osocze składa się z wody oraz białek, tłuszczów, hormonów, glukozy, witamin, soli mineralnych i innych składników odżywczych oraz produktów przemiany materii.

Najistotniejsze dla zabiegu jest wyizolowanie warstwy leukocytarno-trombocytowej na granicy osocza i czerwonych krwinek, bo właśnie w niej znajduje się najwyższe stężenie płytek krwi. Trombocyty (płytki krwi) magazynują , tzw. czynniki wzrostu, czyli białka, które mają zdolność stymulacji procesów naprawczych i regeneracyjnych tkanek uszkodzonych. Proces odwirowania daje nam możliwość maksymalnego zagęszczenia wspomnianych płytek krwi. Stąd też wzięła się nazwa „osocze bogatopłytkowe”, ponieważ w dobrze przygotowanym preparacie stężenie płytek krwi jest maksymalnie duże, może być ono od pięciu do nawet 70 razy wyższe niż w samej krwi.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg zaczyna się pobraniem krwi od pacjenta, z reguły jest to 10 do 30ml. Następnie krew umieszcza się w specjalnej probówce zawierającej antykoagulant i odwirowuje. Bardzo ważne z punktu widzenia pacjenta jest to, aby używać tylko certyfikowanych zestawów, w których łatwo jest odseparować tę najcenniejszą dla zabiegu część krwi. Ze względu na różny ciężar cząsteczek krwi podczas odwirowywania, na skutek działania siły odśrodkowej, dochodzi do rozwarstwienia – cięższe czerwone krwinki idą na dno, lżejsze osocze wędruje do góry, a pomiędzy nimi zbierają się płytki krwi.

Osocze bogato płytkowe podaje się metodą mezoterapii igłowej. Przed wstrzyknięcie aktywuje się płytki krwi poprzez dodanie do osocza chlorku wapnia. Płytki krwi są także aktywowane poprzez samo ukłucie i kontakt płytek z fibroblastami oraz kolagenem.

Co robi osocze bogatopłytkowe?
  • Stymuluje regenerację skóry w sposób naturalny,
  • Powoduje efekt odświeżenia skóry,
  • Poprawia elastyczność i gęstość skóry,
  • Powoduje przebudowę skóry – na poziomie histologicznym obserwuje się odmłodzenie skóry: zwiększenie ilości kolagenu i elastyny, przywracanie prawidłowej proporcji pomiędzy różnymi typami kolagenu,
  • Skóra nabiera zdrowy i wypoczęty wygląd.


Cennik
Cena za 1 zabieg Cena za 3 zabiegi

Osocze bgatopłytkowe – twarz

 

490zł

(1 x probówka 15ml)

1250zł (zamiast 1470zł)
Osocze bogatopłytkowe – twarz, szyja, dekolt

880zł

(2 x probówka 15ml)

2250zł (zamiast 2640zł)

 

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE + FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA

Cena 1 zabiegu Cena za 3 zabiegi
Osocze bogatopłykowe +fibryna bogatopłytkowa – autologiczna terapia skóry. 790zł 1990zł (zamiast 2370zł)